» » جعفر دهقان به پویش روضه‌های خانگی پیوست
جعفر دهقان به پویش روضه‌های خانگی پیوست
بازیگر سینما و تلویزیون با اعلام اینکه «من به پویش روضه‌های خانگی پیوستم»، گفت: در روضه‌خوانی‌های خانگی فرهنگی رواج داده می‌شود که می‌تواند در مسیر حرکت کشور تأثیرگذار باشد.

جعفر دهقان، بازیگر سینما و تلویزیون، در گفت‌وگو با ایکنا، در بیان احساس خود از سه واژه «محرم، روضه و امام حسین (ع)» تصریح کرد: محرم به واسطه روضه‌ها در بین مردم زنده مانده، زیرا ملت ایران عاشقانه و با تمام وجود امام حسین(ع) را دوست دارند. وی افزود: همه ما با روضه‌های خانگی بزرگ شده‌ایم. من نیز از این قاعده مستثنی نیستم. 

در همین رابطه به یاد دارم که در کودکی هفته‌ای یک بار در خانه‌مان روضه برپا می‌شد؛ روضه‌هایی که تأثیراتش در همه ما ایرانی‌ها به جا مانده است. به یاد دارم یک بار کفش‌های روضه‌خوان را پنهان کردم که ناشی از شیطنت‌های دوره کودکی بود. 

این بازیگر ادامه داد: فرهنگ روضه‌خوانی باید حفظ شود. البته روضه‌خوانی می‌تواند در تمامی سال مد نظر قرار گیرد نه اینکه فقط در ماه محرم این اتفاق رخ دهد، زیرا در آن فرهنگی رواج داده می‌شود که می‌تواند در مسیر حرکت کشور تأثیرگذار باشد. دهقان در پایان ضمن اعلام اینکه «من به پویش روضه‌های خانگی پیوستم»، بار دیگر بر ضرورت احیای این سنت قدیمی تأکید کرد.

   

99/06/4