» » برگزاری پویش «روضه‌های خانگی» در کهگیلویه‌ و بویراحمد

ایمان اکبری، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد، در گفت‌وگو با ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: فراخوان پویش «روضه‌های خانگی» به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و همچنین گرامیداشت شهدای درمان اعلام شد.


وی احیا و تقویت سنت حسنه روضه‌های خانگی، برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همراهی کادر درمان، ارائه الگوهای عملی سبک زندگی براساس قرآن کریم، سیره پیامبر و ائمه اطهار، زنده نگه داشتن یاد و نام امام حسین(ع)، ترویج معارف حوزه دینی در خصوص سیدالشهدا، رفع شبهات در زمینه عاشورا و مباحث دینی، ایجاد جریانی جهت مقابله با جریان تضاد دین و علم و تقویت هم بستگی نظام خانوادگی و نظام همسایگی را از اهداف فرعی این پویش بیان کرد.


اکبری افزود: این طرح در دو بخش تبلیغی و ترویجی تعریف شده است. که در حوزه تبلیغی، زنده کردن سنت حسنه روضه‌های خانگی و تبلیغ فرهنگ عاشورایی با استفاده از پوستر و بنرهای تبلیغاتی، رسانه‌های حقیقی و مجازی، تهیه بسته‌های فرهنگی عاشورایی برای نوخانگان و قرار عاشورایی (سلام به امام حسین(ع) در یک ساعت معین) انجام خواهد شد. اما در بخش ترویجی و هنری که هدفش ایجاد کنش جمعی در میان عاشقان امام حسین(ع) و جذب حداکثری قشرهای گوناگون جامعه است؛ که این امر را با برگزاری مسابقه در قالب های: پادکست، خوشنویسی (همه خطوط)، عکس، فیلم (مداحی، دکلمه، روضه‌های خانگی و...)، نقاشی و نقاشی خط و تایپوگرافی انجام خواهد داد. همچنین در بخش چند رسانه‌ای به معرفی کتاب، نشست‌های تخصصی با محوریت قیام امام حسین(ع) و سخنرانی مذهبی می توان اشاره کرد.


وی با بیان اینکه این پویش ویژه عموم است، آخرین مهلت ارسال آثار را ۲۶ مهرماه سال جاری ذکر کرد. شرکت‌کنندگان می‌توانند؛ جهت اطلاع بیشتر و ثبت‌نام به آدرس اینترنتی مسابقه www.isqa.ir مراجعه کنند.


اکبری در پایان تصریح کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال پیامک، لبیک یا حسین(ع) به سرشماره ۱۰۰۰۰۰۱۱۴ مشارکت خویش را در این پویش اعلام کنند.


     

99/06/1